Pedagog specjalny - mgr Barbara Piątkiewicz
Wtorek; 8.20 – 9.20
Środa: 8.20 – 9.20
Czwartek: 10.20 - 11.15
Piątek: 8.20 – 9.20
Logopeda szkolny - mgr Justyna Bartuś
Środa: 11.15 – 12.00
Czwartek: 11. 05 - 12. 05 i 13.05 - 14. 20
Piątek: 8. 20 - 9.20
Zadania pedagoga specjalnego
1) Prowadzi wspólnie z innymi nauczycielami zajęcia edukacyjne oraz wspólnie z innymi nauczycielami, specjalistami i wychowawcami grup wychowawczych realizuje zintegrowane działania i zajęcia określone w programie.
2) Prowadzi wspólnie z innymi nauczycielami, specjalistami i wychowawcami grup wychowawczych pracę wychowawczą z uczniami niepełnosprawnymi, niedostosowanymi społecznie oraz zagrożonymi niedostosowaniem społecznym.
3) Uczestniczy, w miarę potrzeb, w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez innych nauczycieli oraz w zintegrowanych działaniach i zajęciach, określonych w programie, realizowanych przez nauczycieli, specjalistów i wychowawców grup wychowawczych.
4) Udziela pomocy nauczycielom prowadzącym zajęcia edukacyjne oraz nauczycielom, specjalistom i wychowawcom grup wychowawczych realizującym zintegrowane działania i zajęcia, określone w programie, w doborze form i metod pracy z uczniami niepełnosprawnymi, niedostosowanymi społecznie oraz zagrożonymi niedostosowaniem społecznym.
5) Prowadzi zajęcia odpowiednie ze względu na indywidualne potrzeby rozwojowe i edukacyjne oraz możliwości psychofizyczne uczniów, w szczególności zajęcia rewalidacyjne, resocjalizacyjne i socjoterapeutyczne.
6) Przygotowuje wraz z zespołem psychologiczno - pedeagogicznym Wielospecjalistyczną Ocenę Poziomu Funkcjonowania Ucznia, Indywidualny Program Edukacyjno – Terapeutyczny oraz jego ewaluację.
7) Koordynuje realizację zaleceń zawartych w orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego.
8) Współorganizuje proces kształcenia oraz pracę specjalistów.
9) Koordynuje oraz udziela pomoc psychologiczno – pedagogiczną w szkole.
Zadania logopedy szkolnego:
1) Wspiera nauczycieli, wychowawców grup wychowawczych i innych specjalistów w rozpoznawaniu indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych dzieci w celu określenia mocnych stron, predyspozycji, zainteresowań i uzdolnień dzieci oraz przyczyn niepowodzeń edukacyjnych lub trudności w funkcjonowaniu dzieci, w tym barier i ograniczeń utrudniających funkcjonowanie dziecka i jego uczestnictwo w życiu szkoły i oddziału przedszkolnego.
2) Diagnozuje logopedyczne, w tym prowadzi badania przesiewowe w celu ustalenia stanu mowy oraz poziomu rozwoju językowego uczniów.
3) Prowadzenie zajęcia logopedycznych dla uczniów.
4) Prowadzi porady i konsultacje dla rodziców i nauczycieli w zakresie stymulacji rozwoju mowy uczniów i eliminowania jej zaburzeń.
5) Podejmuje działania profilaktyczne zapobiegające powstawaniu zaburzeń komunikacji językowej we współpracy z rodzicami uczniów.
6) Kształtuje prawidłową mowę u dziecka, dba o jej prawidłowy rozwój pod względem fonetycznym, gramatycznym i leksykalnym.
7) Usuwa wady wymowy.