Projekt ekologiczny. „Mój kawałek świata – dbam o Ziemię ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki”

Utworzono dnia 20.10.2023

Projekt dofinansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej. Ma na celu podnoszenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie prawidłowych postaw związanych z ochroną środowiska, rozbudzenie poczucia odpowiedzialności wobec otaczającej przyrody, zwrócenie uwagi na zagrożenia środowiska, zachęcanie młodzieży do przedstawiania własnego pomysłu na działania dotyczące ochrony przyrody, tworzenie nawyków ekologicznego stylu życia. Będzie inspiracją do dokonywania odpowiednich wyborów konsumenckich, bo nawet niewielki wysiłek pojedynczej osoby, jeśli zostanie upowszechniony i będzie wykonywany masowo, może przynieść znaczący rezultat w ochronie środowiska naturalnego. Projekt przyczyni się do inicjowania i kształtowania społecznych postaw proekologicznych, promowania i rozwijania zainteresowań przyrodniczych, poszerzenia wiedzy przyrodniczej wśród dzieci i młodzieży, promowania aktywnego poznawania przyrody.

DZIAŁANIA

Uczniowie klas V-VIII brali udział w ekologicznych warsztatach edukacyjnych on-line, podczas których zdobyli wiedzą z następujących obszarów tematycznych: segregacja odpadów i recykling, zmiany klimatu, oszczędzanie zasobów wody i rola rzek w środowisku, zrównoważony rozwój i adaptacja do zmian klimatu, efektywne oszczędzanie i zagospodarowanie zasobów. Wykorzystując wiedzę zdobytą w warsztatach wzięli udział w grze on-line, która poprzez testy, quizy i mini-gry kształtuje właściwe zachowania oraz proekologiczne postawy młodzieży. Ostatnim etapem projektu był udział w quizie konkursowym on-line dla uczniów klas V-VIII.

Projekt był realizowany od kwietnia do listopada 2023 roku

20.10.2023 roku w Jasielskim Domu Kultury odbyło się rozstrzygnięcie quizu konkursowego w związku z realizacją projektu edukacyjnego pn. „Mój kawałek świata – dbam o Ziemię ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki”. Laureatami Gminy Dębowiec zostali uczniowie dwóch szkół: Szkoły Podstawowej w Dobryni i Zespołu Szkół w Woli Dębowieckiej. Dyplom i nagrodę odebrał z rąk pana Andrzeja Czarneckiego - Marcin Mroczka z klasy VIII, któremu gratulujemy sukcesu. Podczas gali będącej podsumowaniem w/w projektu wzięła także udział dyrektor szkoły Bożena Jurkowska.

Projekt „Mój kawałek świata – dbam o Ziemię ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki”. był realizowany od ubiegłego roku szkolnego. W etapie szkolnym wzięli udział uczniowie: z klasy VIII Marcin Mroczka, Jakub Wyżkiewicz, Kacper Ślusarczyk i Martyna Wachel, z klasy VII Amelia Kamińska, Magdalena Piątkiewicz, Kacper Kamiński i Michał Wszołek, z klasy VI Joanna Klimkiewicz, Martyna Maczuga, Józef Leśniak, Szymon Ślusarczyk i Lena Wyżkiewicz.. Koordynatorem programu była pani Barbara Piątkiewicz.

Rozstrzygnięcie konkursu Związku Gmin Dorzecza Wisłoki - JDK, 2010.2023

Utworzono dnia 31.10.2023, 21:22